Intern, Volwassenen

Zwart wint alles

Zwart wint alles

Eerste de nul dan de één. Evenzo de uitslagen van de slechts vier partijen op de clubavond van de Baarnse schaakvereniging. Slechts 4 partijen want het tweede en het bekerteam speelt ook thuis.

Albarda – Vermulst
Negen ronden lang ongeslagen, waarvan drie remises. Vermulst is in vorm. Albarda houdt met wit 50 zetten lang stand, als hij door zetdwang een stuk verliest. De meeste zware stukken zijn al geruild. Als Vermulst op de 64e zet de stelling open breekt met een pionoffer geeft Albarda op.

Schipper – Willemsen
Schipper zet met wit een mooie pionnenstructuur neer met pionnen op c4, d4 en e5. De witte stukken haasten zich direct richting de koning van Willemsen. Iets te haastig. Willemsen kan de pion op e5 winnen. Dat zet Schipper aan tot alles of niets. Het wordt niets.

Krijnen – Raudenbusch
Routinier Raudenbusch tegen 2ejaarsclubschaker Krijnen. Al na 2 zetten buiten de hoofdvarianten van de Caro-Kann opening van Raudenbusch. Echt schaken dus. Krijnen komt goed uit de opening, wint 2 pionnen. Na wat rekenwerk in een ingewikkelde stelling wil Krijnen tactischer zijn dan Raudenbusch. Na de uitwerking staat er meer materiaal op het bord voor Raudenbusch

Lambrechts – Burger
Burger opent agressief met de zwarte stukken, waardoor Lambrechts in het middenspel naar achteren wordt gedrongen. Als Burger de stelling opent, dan ontstaan er vele dreigingen. De witte toren wordt opgesloten. Na een offer van Burger gaan bord en stukken weer in de nieuwe materiaalkast.

Het tweede team verrast de op papier sterkere Paul Keres 6 uit Utrecht met een gelijkspel.
Het bekerteam is uitgeschakeld door Houten (1-3).

Uitslagen ronde 12
Albarda     - Vermulst    0−1
Schipper     - Willemsen   0−1
Krijnen      - Raudenbusch 0−1
Lambrechts R - Burger     0−1
Stand na ronde 12
1. Knight          450
2.  Duister         440
3. Spijkerman      356
4. Kruiswijk       332
5.  Vermulst       326
6. Lambrechts, M   297
7.  Kok             281
8.  Timmerman       273
9.  Van Voorthuizen 261
10. Willemsen       242

5 comments

 1. Leuk verslag weer Ed!
  Bedoel je met je aanhef trouwens ‘ons’ eerste?

 2. Ik bedoelde in de volgorde zoals het er staat.
  Titel = Zwart wint alles
  Dat wil zeggen dat alle uitslagen zijn 0-1.
  “Eerst de nul dan de één” verwijst naar de uitslagen: 0-1
  Misschien is de term “Evenzo” verwarrend…

Comments are closed.