Extern, Volwassenen

Viertal redt het net niet

Het viertal is er donderdag 10 mei niet in geslaagd minimaal een punt te halen bij HSG. Aangezien later bleek dat de nummer laatst in de Kampioensgroep (Nijkerk) verrassend en met grote cijfers (0,5 – 3,5) won in en van het sterker geachte Leusden, lijkt het doek gevallen voor het Baarnse viertal.Voor de laatste wedstrijd van het seizoen toog het viertal naar het Sint Annagebouw in Hilversum. HSG, sterke tegenstander met ratings tussen 1646 en 1701 en tweede in het klassement, begon met een half uurtje Gregoriaanse muziek nadrukkelijk op de achtergrond om ons te imponeren. Dat lukte wel een beetje, want Ton Koekkoek (bord 4) en Geertièn de Vries (bord 3) kwamen niet best uit de opening. Hun tegenstanders trapten nergens in en maakten geen misstappen, zodat het na circa 2 uur al 2-0 voor HSG stond. Sterke invaller Ed Duister zorgde nog hoop door op bord 1 heel fraai te winnen. Rob Boss stond toen al minder, maar moest doorspelen om nog een resultaat te halen. Aangezien echter ook zijn tegenstander geen fout maakte, moest Rob uiteindelijk ook opgeven, zodat de eindstand 3-1 in het voordeel van HSG was. Het avontuur in de Kampioensgroep lijkt na twee jaar nu echt voorbij, want Baarn zakt door de onverwachte winst van nummer laatst naar de één na laatste plaats. En dat is – althans dat lijkt vrijwel zeker – een degradatieplaats.