Toernooien, Uitgelicht, Volwassenen

Veel enthousiasme, weinig massa(kamp)

Veel enthousiasme, weinig massa(kamp)

De eerste massakamp tegen En Passant stond allang in de planning. Vrijdag 10 juni was het eindelijk zo ver. Van ‘massa’ was echter weinig sprake! In totaal togen slechts 8 Baarnse schakers naar het fraaie clubgebouw van de Bunschoters.

Dankzij de inzet van Jasper Reichardt, wedstrijdleider van En Passant, werd er nog een interessante competitie opgezet: het team ‘Jonge Goden’ tegen het team ‘Ouwe ……’ (censuur), waarbij in totaal 16 partijen werden gespeeld. Binnen die competitie werd dan ook nog een mini-competitie gespeeld tussen Baarn en En Passant.
De 8 hoogste borden waren zelfs live te volgen! Onze kopmannen, Pascal en Ashley, troffen daar de allersterkste tegenstanders, respectievelijk Henk en Richard Vedder, beiden lid van het kampioensteam van de meesterklasse KNSB! Pascal hield het het allerlangst vol, maar moest evenals Ashley toch capituleren. Ook Geertièn moest in een bloedstollend spannend eindspel het onderspit delven tegen J. de Graaf. Op de topborden won alleen Ed op fraaie wijze van Monica Reichardt.20160610_235256

20160610_205243
Op de lagere borden zorgde Eble nog knap voor winst tegen T. Vos en speelde Thijs vakkundig remise tegen J. Gootjes. Christian, Ton en Werner konden helaas geen punten bij elkaar sprokkelen, hoewel hun spel soms best van hoge kwaliteit was.
Eindstand tussen En Passant en Baarn: 5,5 – 2,5. Van massa was van onze kant dus geen sprake, maar het enthousiasme en de gezelligheid vergoedden veel. Pas na middernacht togen de Baarnaars huiswaarts. Volgend jaar weer? Wat mij betreft wel, maar dan wel met ook een massale opkomst van onze kant!20160610_212825

20160610_205323

4 comments

  1. Complimenten aan de organisatie van En Passant om ondanks onze (overigens hoger dan verwachte) lage opkomst er nog een leuke strijd van te maken!

  2. Een indicatie omtrent het verschil jong en oud: Naar verluid was er bij jong één speler die Nederland het EK zag winnen en was de jongste bij oud iemand die dit weekend zijn veertigste verjaardag viert…

    1. Gelukkig was er bij de ‘ouwe …’ ook nog iemand die Cruijff heeft gezien tijdens het WK van 1974.

  3. De goede lezer telt overigens 9 Baarnse deelnemers! Eindstand wordt dan nog iets dramatischer: 6,5 – 2,5.

Comments are closed.