Extern, Volwassenen

Scherp spel bij viertal en interne competitie

Op vrijdag 7 maart was het druk bij de Baarnse Schaakvereniging. Naast het Baarnse Viertal dat extern thuis speelde was er op tien interne borden veel actie te zien. Het viertal won overtuigend. In de competitieladder stijgen Spijkerman en Timmerman elk drie plaatsen en Krishnasing komt weer terug in de top 3.

Viertal tegen Vecht en Ommelanden

Het viertal opende de avond om 19:30 uur met een wedstrijd tegen Vecht en Ommelanden 1 uit Loenen aan de Vecht. Voor ons team een nieuwe tegenstander die zij nog niet eerder aan het bord hadden gezien. Het vinden van de speellocatie was geen probleem voor het uit spelende team, maar het bemachtigen van een parkeerplaats wèl. Met wat vertraging konden om 19:45 uur de klokken worden gestart.

Freek Beekhuis heeft iets in het viertal met de dame van de tegenstander. En dan meestal het vroegtijdig van het bord nemen van deze dame. Iets dat nogal wat voordelen heeft voor de rest van de partij, zoals iedereen wel weet. Ook dit keer was het op bord 2 al na een half uur raak, en Freek nam de juiste beslissing door een ingezette dame met een galante zwiep van het bord te halen. Zijn tegenstander Cor Struik van Vecht en Ommelanden zag Freek niet eenzelfde soort onbaatzuchtig offer in de rest van de partij doen en gaf op. Met het eerste bordpunt voor het team op zak vertrok Freek naar de bar om Cor een troostconsumptie aan te bieden.

null

Izaäk Schipper speelde voor het eerste  voor de club op de externe borden. Toch wel iets gespannen begon hij op bord 4 aan zijn partij tegen John Schultz, een partij die hij uiteindelijk glansrijk wist om te zetten in winst. Met een sterke koningsaanval lokte hij de dame van de tegenstander het slagveld in en wist deze in te sluiten. Een tweede vol punt voor Baarn bracht ons op (minimaal) gelijkspel voor de wedstrijd, met nog twee borden te gaan.

Martijn Kruiswijk nam het met de zwarte stukken op tegen Pieter Sluys. De zwaktes in de witte stelling werden door hem onder druk gezet, met als gevolg stuk(ken)winst en uiteindelijk de partijwinst.

In een damepionspel opening besloot Pieter in de eerste zetten al direct de aanval in te zetten met een vooruitgeschoven paard en loper . De zwarte stelling van Martijn bleek goed bestand tegen dit soort wilde aanvallen, en met het afslaan van de aanval kon hij zijn stukken positioneel goed verbeteren. In zet 10 schoof Pieter een pion in het zicht van zijn goede (en nog enig overgebleven) loper. Nu zijn tegenstander in een onderontwikkelde stelling eigenlijk met een stuk minder speelde, vond Martijn het tijd voor de tegenaanval. De dame op de b-lijn opende de jacht op de b2 pion van wit, en door materiaal erbij te halen in combinatie met een klassiek ‘uitschakelen verdediger’ motief wint Martijn in zet 14 een vol stuk. De achilleshiel van de witte stelling, onderontwikkeling, wordt pas echt zichtbaar als in zet 20 de witte toren valt en zwart een paard, toren en pion voor komt te staan. Gewonnen stelling, maar nog wel even correct afmaken graag. Met stukken afruilen en een buitenkansje door een door Pieter gemiste dubbele aanval paard breidt Martijn keurig het voordeel voor de zwarte stukken verder uit. Met het vooruitzicht van binnenmarcherende torens en de dame geeft Pieter in zet 29 op. Het bordpunt van Martijn zet Baarn op winst, en er is op dat moment nog één partij aan de gang.

Mees Heeringa speelde op het eerste bord met de zwarte stukken een zware partij tegen Siegried Reket. Er kwam een scherpe Falkbeer verdediging tegen de Weense opening van Siegried op het bord met winstkansen voor wit, maar Mees hield de stelling bij elkaar en wist een remise uit de partij te halen.

Het ’truukje’ 3. … Pxe4 gevolgd door de dubbele aanval door de d-pion was Mees bekend. Een röntgenaanval van de zwarte dame op de h-toren is het gevolg, waarbij het gepende paard van wit nog precies gered worden door een tegenaanval van wit. Siegfried wist dit goed op het bord te zetten, maar de toon voor scherp spel was gezet. Een overbelaste dame zorgde voor pionverlies voor Mees in zet 23, maar na een spel met diverse (soms diepe) winstkansen voor Siegried en een taaie verdediging door Mees bleef na zet 41 een toreneindspel met vijf zwart- en zes witpionnen (waarvan één doorgebroken pion!) over. Door de statische opstelling zag Siegried geen winstkansen meer en wist Mees remise uit de partij te slepen.

De finale uitslag van de viertalwedstrijd:

Baarn 1 Vecht en Ommelanden 1   3½−½
1 Mees Heeringa Siegried Reket ½−½
2 Freek Beekhuis Cor Struik 1−0
3 Martijn Kruiswijk Pieter Sluijs 1−0
4 Izaäk Schipper Timmerman 1−0

 

Dit uitstekende resultaat brengt het viertal op een tweede plaats in de competitie, op slechts een half bordpunt achter Vegtlust.

Interne competitie

Ook in competitie werd zwaar slag geleverd op de borden. De uitslagen van de tweeeëntwintigste ronde van de interne competitie seizoen 2013-2014 van de Baarnse Schaakvereniging luiden daarmee:

1 Kasper Wiegers Pascal Losekoot 0−1
2 Ed Duister Daan Lensink 0−1
3 Krishnasing Marco Meijer 1−0
4 Rien van Brummelen Jan Timmerman 0−1
5 Werner Raudenbusch Thijs Michels 0−1
6 Simon van Voorthuizen Rob Boss 1−0
7 Thur Breukers Conrad Keijzer 1−0
8 Henri Spijkerman Johan Vermulst 1−0
9 Rienk Andriessen Mario Lambrechts 1−0
10 Susan Roothaan Erik van Lier 0−1

 

De stand en de verschuivingen in de internet competitie zijn daarmee als volgt:

1 Losekoot 874
2 Lensink 801
3 (+1) Krishnasing 647
4 (-1) Duister 596
5 (+3) Timmerman 595
6 (-2) Meijer 591
7 (-1) Brantjes 582
8 (-1) Wiegers 562
9 Van Schaik 506
10 (+1) Michels 489
11 (+1) Van Voorthuizen 481
12 (-2) Van Brummelen 468
1 Losekoot 874
14 (-1) Raudenbusch 412
15 Heeringa 386
16 (+3) Spijkerman 377
17 (-1) Beekhuis 377
18 (+2) Willemsen 351
19 (-2) Boss 350
20 (-1) Keijzer 350
21 Van Klingerden 346
22 Koekkoek 324
23 De Vries 327
24 Muller 318
25 (+1) Schram 308
26 (-1) Lambrechts 305
27 (+1) Andriessen 302
28 (-1) Mink 294
29 (+1) Van Lier 285
30 (-1) Vermulst 272
31 Kruiswijk 256
32 Meeuwissen 246
33 Oldekamp 164
34 Roothaan 147
35 Schipper 131
36 Bunschoten 86

2 comments

Comments are closed.