2006

Schakers Baarn 2 op winst tegen Zeist

Nadat de schakers van het 2e team de eerste drie wedstrijden hadden verloren werd er gekozen voor een andere strategie. Omdat het een thuiswedstrijd betrof had teamleider Rien van Brummelen een paar reserves opgeroepen die voor versterking moesten zorgen.

Ze mochten direct plaatsnemen achter bord 1 en 2. Simon van Voorthuizen zorgde aan het 2e bord al snel voor het eerste punt. Zijn tegenstander verspeelde in de opening twee keer een tempo wat nogal voor wat druk zorgde en werd, volgens Simon, van het bord geschoven.
De tweede invaller, Arthur Vlug, kreeg aan het 1e bord de gelegenheid op zijn Frans te openen, kreeg goed spel op de damevleugel en ontving gratis de dame. Ja, dan is het snel uit.

Het ging goed met Baarn want Daan Lensink zorgde aan het 6e bord voor de 3-0 voorsprong. Daan speelde met wit zijn favoriete opening met 1.e4 e5 2.Pf3 Pc6 3.Lc4 Lc5 4.c3 b6 5.Lg3 Pf6 enz. Hij kreeg hierdoor veel ruimte, een stukoffer tegen, maar bezorgde zijn opponent ook een opgesloten loper, die hij vervolgens won. Hierna kon Daan rustig alles van het bord schuiven.

Rob Boss zorgde aan bord 5 voor de eerste remise. Er had meer in gezeten maar Rob kon tevreden zijn. Peter van de Veer sleepte aan het 4e bord de zegen voor Baarn binnen, wat tot vreugde was van het hele team en de club.
Rien van Brummelen moest aan het 8e bord zijn meerdere erkennen in een van veteranen van Zeist. Hij kwam nog wel goed uit de opening maar verzuimde te rokeren. Na een tussenschaakje was het te laat en dit positionele nadeel heeft hem tot het einde toe parten gespeeld.

Ook Ton Koekkoek naast Rien moest de winst laten liggen, al schreef hij daar zelf het volgende over: “Mijn tegenstandster opende vrij agressief met e4 en f4 en kreeg daardoor in het begin van het middenspel positioneel voordeel. Door onder andere haar te verplichten tot dameruil boog ik het voordeel echter mijn kant op. In het pionneneindspel met een paard (voor mij) tegen een loper liet ik echter de kansen liggen en speelde zij het goed uit. Veel meer valt er niet over te zeggen, behalve dan dat ik tegen deze mevrouw Oskam (rating 1467) eigenlijk wel had moeten winnen!”

Michiel van Schaik wist aan het 3e bord in de hem zo bekende hevige tijdnood toch een remise uit het vuur te slepen. In zijn eigen verslag wordt dat duidelijk: "Ik speelde met zwart tegen de heer Van der Jagt en ik kwam goed uit de d4-opening. Ik kreeg een mooie open lijn met later een gesteunde vrijpion op die lijn. Toen ik helaas toch weer in tijdnood kwam (gezien de stelling helemaal niet nodig, maar ik wilde te snel/mooi winnen) verloor ik de pion die mijn vrijpion steunde. Na de tijdcontrole had ik nog steeds een goede stelling, maar ik had te weinig tijd om het af te maken. Uiteindelijk (ik had nog 2 seconden op de klok) ging mijn tegenstander akkoord met remise, omdat we beiden op het bord niet meer konden winnen. "

Al met al was het genoeg voor de wedstrijdwinst en zal het er op aan komen dat nog meer punten gepakt worden, want het team staat nog steeds onderaan.Zie de lijst van de SGS 2e Klasse 2006/2007 Groep 2A

Rang/Team	Gesp.	Winst	Gelijk	Verlies	Punten	B.Punten
1 BSG 5     4	3	1	0	7	20
2 Laren 1    4	3	0	1	6	20.5
3 Hoevelaken 1 4	2	1	1	5	17
4 Barneveld 1  4	2	0	2	4	19.5
5 Doorn-Drieb 2 4	1	2	1	4	16
6 Amersfoort 5 4	2	0	2	4	13.5
7 Zeist 4    4	1	1	2	3	14
8 Oud Zuylen 4 4	1	1	2	3	14
9 HSG 5     4	1	0	3	2	14
10 Baarn 2   4	1	0	3	2	11.5

De eerstvolgende wedstrijd is op 6 februari tegen Oud Zuylen. Moet kunnen zou men zeggen.
—Rien van Brummelen