2007

Schaken in Lepelaarstraat

Afgelopen vrijdag waren de meeste senior schakers van de Baarnse Schaakvereniging te vinden in ‘t Gildehuis in Soest. Daar werd de derde ronde gespeeld van de minicompetitie tussen Soester en Baarnse schakers. In de gezellige en ietwat rumoerige speellocatie van de Soester Schaakclub werden de nodige pittige partijen gespeeld. De koploper na twee ronden, de voor Soest spelende Baarnaar Ashley Krishnasing, moest na een lange en spannende partij zijn meerdere erkennen in Waldemar Moes. Moes staat nu gedeeld vierde. Op kop vinden we nu twee Soesters, Arno Buijten en Gerrit Meine Muis, en één Baarnaar, Jarno Witkamp, allen met een honderd procent score.

Door het gehanteerde Zwitserse systeem en uiteraard de individuele prestaties waren de onderlinge krachtsverschillen vergeleken met de eerste twee ronden al behoorlijk genivelleerd. Alleen in de partijen Peter van Veer – Arno Buijten (bijna 500 ratingpunten meer voor Buijten) en Hilbert Teertstra – Daan Lensink (Lensink ruim 550 punten meer) waren de verschillen nog erg groot. Dat leidde op menig bord tot zeer spannende partijen. Door live muziek en een vraagstuk over Lepelaarstraat werd ook een zwaar beroep gedaan op het concentratievermogen van de schakers. Het hoort er allemaal bij, het is oergezellig ouderwets amateurschaak. De volgende ronde wordt op 25 januari 2008 in Baarn gespeeld.

Alle uitslagen:
Krishnasing (Soest) – Moes 0-1
Rijpert (S) – Witkamp 0-1
Pandelaar – Muis (S) 0-1
Van de Veer – Buijten (S) 0-1
Boss – Blom (S) 1-0
Florijn (S) – Van Schaik 0-1
Overbeek – Wilting (S) 0-1
Nijstad (S) – Meijer remise
G. de Mon – Van Bakel (S) 1-0
Prinzen (S) – Van Briemen 1-0
Vermulst – Van Ginkel (S) 1-0
Ouwerkerk (S) – J. de Mon 1-0
Kooger (S) – Schaap 1-0
Koekkoek – Floor (S) 0-1
Van Brummelen – Vegter 1-0
Teertstra (S) – Lensink 0-1

Stand aan kop minicompetitie na ronde 3:
1. Buijten, Witkamp en Muis 3 punten;

4. Moes, Smedema 2,5;
6. De Jongh, Wilting, Van Schaik, Vermulst, Krishnasing,
Rijpert, Boss, G. de Mon en Prinzen 2.
—Ton Koekkoek