Uncategorized

Rogier Burger clubkampioen Baarnse schaakvereniging- B en D team jeugd eerste wedstrijd

Rogier Burger clubkampioen Baarnse schaakvereniging- B en D team jeugd eerste wedstrijd

Vrijdag 10 november hebben het B- en D team hun eerste wedstrijd thuis gespeeld en haalden respectievelijk een 3,5-0,5 tegen BSG1 en 0,5-3,5 score tegen Moira-Domtoren. Dat betekent dus ook een eerste succes voor de baarnse schaakvereniging, zowel qua punten als qua ervaring.

Jeugd
De senioren gingen van start om 20:00, maar de jeugd was nog niet klaar met spelen en daar bleef het tot op het einde spannend. Een stelling die ogenschijnlijk remise werd verklaard vanwege pat, bleek uiteindelijk geen pat te zijn. Het betrof een spectaculair dameoffer, die geslagen moest worden door de vijandelijke koning. “Remise door pat”, klonk er. Beide spelers gingen akkoord, maar zagen over het hoofd dat de c-pion als laatste nog wel degelijk over een laatste zet beschikte. Met geluk dwong dat voor het baarns D team alsnog een half puntje af.

Clubkampioen
De niet stilzittende clubkampioen deed opnieuw goede zaken. Na de vorige twee jaren probeert hij het dit jaar opnieuw. Ditmaal was Owen Hodgson het slachtoffer. Weliswaar kranig tegenstand gevoerd via het noodgedwongen offeren van een stuk vanwege een penning, maar dit bleek niet voldoende tegen de overmacht aan stukken van Rogier. De uitreiking vond officieel plaats tijdens de algemene ledenvergadering en is vanwege het ontbreken van enkele prijswinnaars opnieuw uitgevoerd. Tweede werd Oscar Burger en de prijs voor de schaker die het meest aanwezig was en speelde, ging naar Fabio de Moor. 1-0

Senioren
Een spektakel vond plaats bij de senioren via een half puntje dat Rob Boss afdwong bij de senioren tegen Ashley Krishnasing. Laatst genoemde bood zelf remise aan om een lange avond te voorkomen en Rob te bedanken voor zijn goede weerstand. Dat betekende na een zeer lange tijd, zo niet 10 jaren, een positief resultaat van Rob tegen de oud clubkampioen. remise

Bert Borsen speelde een scherpe strijd tegen Tom Priester. Laatst genoemde kreeg niet de juiste positie vanuit de opening en had al gauw problemen met de veiligheid van zijn koning. Bert won beslissend materiaal.1-0

Oscar Burger en Fabio de Moor kwamen gelijkwaardig uit de strijd. Fabio overzag een tactische mogelijkheid, waardoor Oscar een kwaliteit won. Met uiteindelijk nog slechts een koning resterend tegenover een toren en dame duurde de strijd niet lang meer.1-0

Frits Kok deed ook weer mee en direct goede zaken tegen Ravi Priester. Door beide heren werd zeer secuur geschaakt in het resterende paardeneindspel. De beslissende fout werd echter in het zwarte kamp gemaakt, waardoor Frits met zijn ruimtelijk overwicht in het centrum en actievere paard de winnende race bereikte. 1-0