Uncategorized

Nieuwkomer verrast in de Baarnse interne competitie schaken!

Nieuwkomer verrast in de Baarnse interne competitie schaken!

Vrijdag 16 februari, net na de bevlogen Valentijn kriebels, zat de schaakstemming er weer goed in. De opkomst was hoger bij de senioren. De jeugd werd deze keer opgevangen door een tekort aan lesgevers, maar gelukkig was er een alternatief als vrij schaken. Dat werd goed opgevangen en werd er niets geconstateerd dat het spelplezier bedierf.

Senioren

Nieuwkomer Stan had zich vooraf aangemeld om na veel jaren niet geschaakt te hebben, nu een potje te willen wagen. Zoals zichtbaar was, gewoon gaan en schaken naar beste kunnen, bleek voor Stan goed uit te pakken. Ervaren jeugdspeler Tobias liet zich inpakken door alle trucjes die Stan beheerste. De partij werd beslecht in zijn voordeel door een paard vork. Hopelijk belooft dit meer in de komende weken. 1-0

Ook Jelle en Jan deden weer mee. En zij mochten ook direct tegen elkaar spelen. Vanwege het krachtverschil was het Jelle die al gauw het initiatief naar zich toetrok en de winst niet liet glippen. Na het bewerkstelligen van een penning op de dame en koning van Jan was de partij gauw afgelopen. 0-1

Bert Borsen en Fabio de Moor gingen gelijkmatig op in hun partij. Bert probeerde met de witte stukken een aanval op te zetten en dit zette de boel flink op scherp. Fabio bleek goed opgewassen tegen het kanonsvoer en verdedigde secuur. “Te goed gespeeld”, waren woorden die klonken en Fabio kon hiermee weer een puntje achter zijn naam noteren. 0-1

Oscar Burger had met de zwarte stukken een zware dobber aan meervoudig clubkampioen Ashley Krishnasing. Er een zijvariant van het Italiaans op het bord. De koning rokeerde gek genoeg deze keer te vroeg van zwart. De volgende variant kwam op het bord 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lc4 Lc5 4. c3 Pf6 5. 0-0?! 0-0? Zwart had het beste op e4 kunnen slaan nu. Zie stelling. Via de volgende link is het vervolg van de partij te zien. In het vervolg kwam Oscar niet op de goede vervolg zetten en onder druk een kwaliteit achter. De rest was niet moeilijk meer voor Krishnasing. 1-0

https://www.chesspastebin.com/view/24407

Vrijdag 23 Februari wordt er wederom geschaakt in het rode kruisgebouw. De jeugd start zoals gebruikelijk om 18:30 en de senioren om 20:00. Op onze website www.baarnseschaakvereniging.nl kunt u meer informatie over onze schaakvereniging vinden. U bent altijd welkom om ook een bezoekje te brengen aan onze locatie.