Intern, Uitgelicht, Uncategorized, Volwassenen

Negen plus vier

Negen plus vier

Is dertien. Schakers kunnen goed rekenen. Slechts 9 partijen in de interne competitie. Wel vier partijen van de bekerwedstrijd tussen BSV en Ons Genoegen erbij. Daardoor toch volle bak. Hier en daar werd wat weggegeven. Te snel, onverwacht, onder druk, woest. Zie elders op de site het verslag van de bekerwedstrijd.

De Vries zet met zwart een franse openingen op het bord tegen Breukers. De Vries schuift f6 om het doorschoven pionnenfront van wit aan te pakken.  Bekende zet in na de franse opening, hier twijfelachtig. Een paar zetten later geeft Breukers op, vermoedend dat zijn dame de doos in gaat. Teleurstelling na de ontdekking dat de dame toch op het bord kan blijven staan.
Duister met wit wint tegen Spijkerman tijdelijk een pion in de opening. Spijkerman vergist zich in de combinatie om de pion terug te winnen ten koste van een paard.
160318 Zaal TK
Koekkoek met wit tegen mw. Khalioullina geeft onder enorme druk een toren weg.
Als Van Brummelen met zijn witte koning, na een schaakje van Kok, op een verkeerd veld gaat staan is het uit.
Michels wint een kwaliteit tegen een pion, terwijl een van zijn pionnen op weg gaat om te transformeren in een dame. Dat heeft veel bedenktijd gekost. In tijdnood verliest Michels een toren door een aftrekschaak van een pion.
Een woeste partij op het bord van Schram met wit tegen Lambrechts junior. Lambrechts offert een toren voor een aanval op de koning van Schram. De koning van Schram blijft overeind, twee stukken van Lambrechts niet.
Kruiswijk met wit neemt opgelucht de remise aan, aangeboden door Van Lier. Mogelijk staat Van Lier iets beter.
Keijzer wint met zwart eerst een pion van Vermulst. Het is uit als daar ook nog een kwaliteit bij komt.


De jeugd blijft het goed doen. De techniek van het verdedigen van Burger wordt getest als Schipper achter de zwarte stukken een mataanval opzet.  De test is meer dan geslaagd. De aanval wordt afgeslagen plus drie pionnen en een stuk voor Burger.
De bekerwedstrijd BSV – Ons Genoegen eindigt in 2-2. In de verlenging is het ons genoegen. 2,5-1,5 voor BSV.

Uitslagen ronde 22
Breukers       - De Vries      0-1
Duister        - Spijkerman    1-0
Michels        - Timmerman     0-1
Van Brummelen  - Kok           0-1
Schram        - M Lambrechts  1-0
Koekkoek      - Khalioullina  0-1
Kruiswijk      - Van Lier      remise
Vermulst       - Keijzer       0-1
Burger         - Schipper      1-0

Stand na ronde 22
1. Losekoot	784
2. Lensink	668
3. Krishnasing	665
4. Knight	648
5. Duister	598
6. Brantjes	524
7. Breukers	488
8. Spijkerman	476
9. Timmerman	454
10. Kok	    451

2 comments

 1. Kort en krachtig verslag met hier en daar een vrolijke noot: heerlijke stijl, Ed!

Comments are closed.