2005

Nagtegaal wint ijzig Oliebollentoernooi

Afgelopen vrijdagavond kwamen toch nog 32 schakers naar Het Brandpunt om aan het traditionele Oliebollentoernooi van de Baarnse Schaakvereniging mee te doen. Er was op een groter deelnemersveld gehoopt, ook al omdat deze avond het startschot zou worden gegeven voor het jubileumjaar 2006, maar de barre weersomstandigheden hebben ongetwijfeld veel nuchtere denkers thuisgehouden. Een aanzienlijk deel – een kwart – van de schakers bestond uit niet-leden van de Baarnse Schaakvereniging. Van hen deed de heer Nagtegaal het subliem. Hij moest slechts een remise toestaan aan Drost jr en won de overige zes partijen. Een bijzonder knap resultaat. Van Kampen jr werd knap tweede met vijf overwinningen, een remise en een verliespartij. Ewoud de Groote en oud-lid Drost jr eindigden op een fraaie gedeelde derde plaats. Voor de volledige eindstand zij verwezen naar bijgaande lijst. Sommigen bakten er weinig van, anderen presteerden naar behoren, maar iedereen mocht na afloop een leuke prijs kiezen van de goed gevulde prijzentafel. Tussen de bedrijven door zorgde Wim Egels van Het Brandpunt voor warme oliebollen en appelflappen. Die traditie zorgde weer voor een ouderwets gezellig toernooi.


Jubileum

Maar er was nog meer te genieten. Tijdens de pauze van het Oliebollentoernooi werd het startschot gegeven voor een jubileum. In 2006 bestaat de Baarnse Schaakvereniging namelijk 60 jaar en dat gaat gevierd worden met tal van activiteiten. Met beamer, laptop en speakers werd vrijdag onder welluidende klanken een logo gepresenteerd waarmee de schaakvereniging dit jubileumjaar naar buiten zal komen. Door de jubileumcommissie werd aan voorzitter Meijer een fles champagne -met het nieuwe logo erop- overhandigd. En alsof champagne, appelflappen en oliebollen nog niet genoeg waren, werden ook nog moorkopjes en tompouces voorzien van vlaggetjes met het jubileumlogo uitgedeeld. Dit ‘startschot’ van het 60-jarig jubileum van de Baarnse Schaakvereniging klonk veelbelovend. Over volgende jubileumactiviteiten zal ongetwijfeld nog meer gehoord worden.
Eindstand Oliebollentoernooi 30-12-2005
1. Nagtegaal 6.5
2. Van Kampen jr 5.5
3. Drost jr 5.0
E de Groote 5.0
5. Moes 4.5
Krishnasing 4.5
Losekoot 4.5
Pandelaar 4.5
J de Groote 4.5
Meijer 4.5
Vlug 4.5
12. Van Hall 4.0
Raudenbusch 4.0
Van Voorthuizen 4.0
15. Van Dijen 3.5
Duister 3.5
Overbeek 3.5
Van Brummelen 3.5
Schaap 3.5
20. Vermulst 3.0
Van de Veer 3.0
Lensink 3.0
23. Brouwer 2.5
Heimensen 2.5
Boss 2.5
Van Briemen 2.5
Vegter 2.5
28. Hut jr 2.0
Andriessen 2.0
Koekkoek 2.0
31. Van Kampen sr 1.0
32. Drost sr 0.5
—Ton Koekkoek