2007

Mees Heeringa winnaar HSG Jeugdtoernooi

Het is alweer een maand geleden, maar bij het HSG jeugdtoernooi deed een grote groep jeugdspelers van onze vereniging mee. Erg knap waren de prestaties van Mees Heeringa en Stefan Casteleijn, die in de B-groep de eerste en tweede plaats veroverden.

Toernooiverslag van de organisator

Groep A


Yme Brantjes 6 uit 10
Tijs Aarsen 4,5 uit 10
Gino de Mon 4,5 uit 10
Pepijn de Maat 3,5 uit 10
Geertièn de Vries 1,5 uit 10

Yme ging lange tijd aan de leiding, maar nederlagen in de laatste vier ronden (waarbij twee keer tegen dezelfde tegenstander – toch raar bij een indeling volgens ‘Zwitsers’) zorgden ervoor dat hij toch buiten de prijzen viel.
Verder nette score van Tijs en Gino in deze zware groep.

Groep B


Stefan Casteleijn 11 uit 13 (2e)
Laureanne Schalij 4,5 uit 13
August Ammerlaan 6,5 uit 13
Tijn Heeringa 7,5 uit 13
Tycho Boas 8 uit 13
Victor van Lange 7 uit 13
Mees Heeringa 11,5 uit 13 (1e)

Mees stond slechts één remise en één nederlaag af en haalde daarmee zijn eerste toernooioverwinning in zijn schaakcarrière binnen. Stefan won met sterk en geconcentreerd spel de tweede plaats en een prachtige beker. Verder prima scores voor Tycho. Een bijzondere vermelding gaat naar August Ammerlaan. Bij zijn eerste toernooi ‘buiten de deur’ werd hij ‘slachtoffer’ van een niet zo sportieve tegenstander, maar hij bleef zelf wel sportief en haalde ook hierna de nodige punten binnen.

Het was een leuk toernooi waar onze vereniging toch voor een kwart van de deelnemers zorgde.

—Pascal Losekoot