Analysehoek, Uitgelicht

Meekijken met de internetcompetitie

Meekijken met de internetcompetitie

Een doordeweekse avond. Ik ben toevallig even op lichess en zie dat er een partij voor de Online competitie van de Baarnse Schaakvereniging gaande is. Bijzonder leuk dat deze competitie – met een lang speeltempo, waar momenteel twaalf leden van de Baarnse Schaakvereniging aan meedoen, nog bezig is.

En niet alleen dat, ook kijken er regelmatig clubgenoten mee. Bij lichess kan je tijdens de partij als toeschouwer chatten, terwijl de spelers het pas ná de partij kunnen lezen, en dat zorgt voor leuke interactie tijdens de partij voor het publiek.

Terug naar de partij. De stelling trekt mijn aandacht: een toreneindspel tussen Ton Koekkoek en André van der Braak. Laat ik nou gek op toreneindspelen zijn!

Een kleine analyse vanaf het moment dat ik meekeek is hieronder te vinden. Wat zit er toch veel in zo’n eindspel! Een knappe overwinning van Ton vanuit een stelling die, zeker voordat ik meekeek, behoorlijk hopeloos leek.

Zo zie je maar weer wat voor drama een toreneindspel kan bieden!