Uncategorized

Korte partijen en lange analyses bij de Baarnse schaakvereniging

Korte partijen en lange analyses bij de Baarnse schaakvereniging

Vrijdag 15 Maart werd de 23e ronde gespeeld bij de senioren van de Baarnse schaakvereniging. De jeugd had les zoals gebruikelijk tot 19:00 en heeft vervolgens een potje schaak op niveau gespeeld. Erna werd nog uitvoerig geanalyseerd.De A jeugd, waarvan het team bestond uit Oscar, Jouke, Ravi en Sam , speelde tegen Soest uit. Er werd met 2-2 gelijk gespeeld.

Jeugd

“Volgens mij moet nu iedereen een tegenstander hebben”, zei jeugdleider en trainer Pascal Losekoot. Alle jeugd verzamelde zich bij de tafel waar de indeling bekend werd gemaakt. Zo speelden binnen de hogere regionen Thias en Luc een spannende partij. Thias had stukwinst nauwkeurig berekend, maar Luc kwam met goed tegenspel. Zijn toren sneed de koning van Thias af. “Hij verdedigde op de verkeerde manier tegen promotie, ‘Queening’, zei Luc nog. Ouders die zelf graag ook meer wilden leren deden actief mee. Zo werd er door een moeder tegen maar liefst twee jeugdspelers gespeeld in een recreatieve pot.

Senioren

De tiende zet was nog maar net bereikt. “Het heeft geen zin meer”, zei Rob Boss. Hij schudde Rogier de hand. Hij moest zijn dame teruggeven en zag de stelling niet meer zitten. Vanuit een valkuil in de opening kreeg Rogier Burger een mooi stikmat motief op het bord, waar hij een schijnoffer pleegde van zijn dame, zie diagram na 8..Lg4?! Rogier sloeg nu toe met 9.fxe5!? (sterker was 9. La4+ Ld7 10. Lxd7+ Dxd7 11.Pf5! met direct winnend voordeel) en won na ..Lxd1 10. La4+! Kf8?? (na 10..Dd7 11. Lxd7+ Kxd7 12. Txd1 cxd4 13. Txd4 Ke6 zou Rob weliswaar nog wat verdedigingskansen gehad hebben). 1-0

Ook Owen Hodgson wist zijn leergierige tegenstander Stan Jakobs vroeg te verrassen in de opening. “Het was wel al redelijk snel voorbij”, dacht Stan, maar in de lange analyse achteraf, waarbij Ashley Krishnasing alle partijen met de spelers na-analyseerde, bleken er nog wel kansen te zijn voor Stan. Owen won een kwaliteit en kreeg vergevorderde pionnen. Toen Owen met grof geschut de koning van Stan naderde kwam het einde in zicht. 1-0

In een dolle partij  kreeg Jan Heimensen met de zwarte stukken al vroeg pionwinst en een sterke penning op een paard van Bert Borsen. Bert liet zich niet kennen en deed allerlei pogingen om het Jan lastig te maken. Maar ieder stuk dat nog enige vorm van waarde had snoepte Jan ondertussen van het bord. Toen hij met dame en loper de koning van Bert naderde en mat onafwendbaar was, gaf Bert op. 0-1

Vrijdag 22 Maart zal de 24e ronde van de senioren competitie plaatsvinden en starten om 20:00. De jeugd zal zoals gebruikelijk les hebben en daarna een potje spelen voor de competitie. Aanvang jeugd is 18:30 en eindigen om 19:30.