Intern, Volwassenen

Geen verrassingen laatste schaakronde (ronde 36)

De laatste ronde van de interne schaakcompetitie van dit seizoen heeft slechts tot minimale verschuivingen in het klassement geleid. Bij een aantal partijen was het verschil in sterkte (uitgedrukt in ratingpunten) aanzienlijk. Deze duels leverde dan ook geen verrassingen op. De nieuwe clubkampioen Pascal Losekoot kwam deze avond niet in actie.


Omdat in de loop van het seizoen veel spelers al tegen elkaar gespeeld hadden, stond er in deze laatste ronde een aantal duels op het programma waarbij de stand op de ranglijst en het ratingverschil behoorlijk groot waren. Zo trof nummer elf Kasper Wiegers de nummer drie Jan Overbeek. Wiegers offerde een stuk voor een koningsaanval, maar Overbeek kon eenvoudig pareren. Nummer vijf Marco Meijer kwam uit tegen nummer veertien Rob Boss. Meijer speelde op een geïsoleerde pion van Boss. Die leek nog even onder de druk vandaan te komen, maar verspeelde een pion en kon de daaropvolgende aanval niet keren. Nummer zes Yme Brantjes trof Ton Koekkoek, de nummer 18 op de ranglijst. Ook Koekkoek plaatste een stukoffer, maar hij kreeg er een kwaliteit en een pion voor terug. Nummer negen Henri Spijkerman behaalde een regelmatige overwinning op nummer 21 Erik van Lier. Conrad Keijzer was de enige speler deze ronde die won van een hoger geklasseerde tegenstander, al stond Rienk Andriessen slechts twee plekjes hoger en is ook het verschil in rating niet enorm groot. Desalniettemin een mooi slot van de competitie voor Keijzer die uit de laatste vier partijen drie punten scoorde. Johan Vermulst en Ger Oldekamp speelden de enige remise van de avond. De analyse eindigde zelfs met slechts twee koningen op het bord. Een gelijkspel leek dan ook terecht. Wim van Teutem versloeg aspirant lid Jos Wolterse. De laatste is echter van plan in de zomer goed te oefenen, zodat hij komend seizoen nog beter voor de dag kan komen.

Uitslagen van de 36e ronde

Wiegers - Overbeek 	0−1
Meijer - Boss    	1−0
Koekkoek - Brantjes 	0−1
Spijkerman - Van Lier 	1−0
Keijzer - Andriessen 	1−0
Vermulst - Oldekamp 	½−½
Van Teutem - Wolterse 	1-0

Eindstand na de 36e ronde

1 	Losekoot 	1282
2 	Lensink 	1207
3 	Overbeek 	1081
4 	Krishnasing 	1065
5 	Meijer  	980
6 	Brantjes 	973
7 	Duister 	944
8 	Spijkerman 	840
9 	Vlug    	824
10 	Raudenbusch 	745
11 	Wiegers 	723
12 	Evers   	679
13 	Michels 	661
14 	De Vries 	644
15 	Boss    	642
16 	Van Klingeren 	632
17 	Van Brummelen 	627
18 	Koekkoek 	610
19 	Meeuwissen 	568
20 	Andriessen 	526
21 	Keijzer 	518
22 	Van Lier 	493
23 	Vermulst 	483
24 	Oldekamp 	474
25 	Van Teutem 	473
26 	Vegter  	239

De schaakvereniging houdt nu even rust. De vrijdag in augustus wordt er weer geschaakt onder de noemer zomerschaak. Locatie is dan de Doopsgezinde kerk aan de Eemnesserweg, tegenover Albert Heijn. Vanaf september wordt er weer voor een nieuw seizoen interne competitie geschaakt in De Leuning. Meer informatie over het schaken in Baarn is te vinden op de website www.baarnseschaakvereniging.nl of te verkrijgen bij secretaris Ton Koekkoek, tel. 5420605.

(Marco Meijer)