Uncategorized

Fraaie Sinterklaas stunt op de schaakborden

Fraaie Sinterklaas stunt op de schaakborden

Vrijdag 1 december was Sinterklaas volop te bewonderen op de schaakborden tijdens het zogenaamde pepernotenschaak. De jeugd werd ingeleid door jeugdleider Rob Boss over de schaakregels, Maarten Corpeleijn en Hendrik Pothof assisteerden met de indeling en uitslagen.

Jeugd

“Ik heb nog geen Sinterklaas gewonnen”, klonk er aan het einde op de vraag. Ja ja, dat was dan ook het doel. Niet de koning die we normaal gewend zijn, maar in zijne hoedanigheid werd deze bekroond met een mijter en staf die Sinterklaas sieren via een chocolade versie hiervan in het klein. De lol kon niet op en er werden met een aantal chocolade pepernoten, die de pionnen vervingen, 3 partijen gespeeld in groepen op speelsterkte.
Bij de uitreiking waren er zelfs chocolade munten te winnen, zie foto’s.

Senioren

De opkomst was goed. Doordat er steeds meer nieuwe senioren binnenstromen worden er regelmatig een redelijk aantal partijen gespeeld. Afgelopen vrijdag deed oud lid Walter Schram ook weer mee en speelde direct een sterke partij tegen Oscar Burger. In de onderstaande stelling werd 14..Dd6? gespeeld. Walter sloeg nu fraai toe met 15. Pxg6! fxg6 16. e5 en wist met een stuk meer de partij illustratief uit te spelen1-0

Ravi Priester en Tobias Pothof hadden er snel genoeg van en voordat menigeen was opgevallen wat er precies afgeruild werd, hadden zij tot een ‘heren remise’ besloten. remise

Ook Hendrik Pothof deed voor het eerst mee. Duidelijk zichtbaar niet tevreden over het eindresultaat was Jan Heimensen. Zo sterk als dat zijn pluspion was en nog slechts 1 veld verwijderd van promotie, zo vervelend hard werd deze van het bord geslagen toen Hendrik gebruik kon maken van de onhandige koningspositie van Jan. Dit betekende voor Hendrik een mooi resultaat. remise

Iets minder goed verliep het deze keer Rogier Burger tegen Ashley Krishnasing. De partij was nog maar kort begeven in een theoretische variant van het Italiaans, maar kreeg direct een forcerend karakter toen Burger een stuk offerde tegen 2 pionnen. Krishnasing had dit vooraf goed overzien en won niet veel later na een tactische mogelijkheid nog een pion. Dit was niet moeilijk meer uitspelen voor de zwartspeler. 0-1

De laatste zet van Krishnasing was 8..g5! Een welbekend idee om te aanvallen wanneer wit h3 heeft gespeeld en de zwarte koning nog niet gerokeerd. Rogier bedacht hier om een stuk te offeren, maar na 9. Pxg5 hxg5 10. Lxg5 Pg4+! 11. Dxg4 Lxg4 12. Lxd8 Pxd8 13. f4 Le3 14. f5 f6 Was er niet veel aan de hand en was Krishnasing zeker dat hij over voldoende voordeel beschikte.