Intern, Volwassenen

Doorschaken tot het pionneneindspel

Pascal Losekoot stijgt naar de tweede plaats
Pascal Losekoot stijgt naar de tweede plaats

Soms kan een schaakpartij al snel voorbij zijn. Een blunder, of een klein foutje kan beslissend zijn. Sommige spelers gaan altijd tot het uiterste door, maar velen geven op gegeven moment op, als zij het kansloze van hun missie inzien. Tijdens de veertiende ronde van de interne competitie van de Baarnse Schaakvereniging viel op dat veel partijen tot ver in het eindspel raakten. Vaak stonden er nog slechts wat pionnen en een enkel ander stuk op het bord. Wellicht tekenend voor de strijdlust van de schakers en de gelijkwaardigheid van de indeling.

Het Baarnse bekerteam speelde een wedstrijd tegen Moira Domtoren uit Utrecht. Het was de tweede ronde voor het team dat dit keer in een aangepaste opstelling aantrad. Teamleider Ashley Krishnasing had zichzelf op bord drie geposteerd, en liet het kopmanschap over aan Yme Brantjes. Ed Duister speelde op bord vier in plaats van Jan Overbeek. Daan Lensink complementeerde het team op bord twee. Het pakte goed uit. Lensink overspeelde zijn tegenstander op fraaie wijze. Krishnasing moest oppassen voor de tegenkansen van zijn tegenstander, maar toen die niet voldoende zetten had gedaan voor de tijdcontrole was alle twijfel weg. Aangezien ook Duister won, was winst in de wedstrijd zeker. Het verlies van Brantjes deed daar niets meer aan af. Baarn bekert nu in de kwartfinale tegen Barneveld of Paul Keres.

Vergeten
In de top van de ranglijst veranderde weinig. Marco Meijer probeerde een iets andere opzet van de Siciliaanse opening tegen Pascal, maar vergat a6 te spelen. Dit kostte een pion, waarna Meijer achter de feiten aanliep en Losekoot het netjes uitspeelde. Hij neemt daardoor met miniem verschil de tweede plaats over van Brantjes. Simon van Voorthuizen komt met stip de toptien binnen. Hij speelde een lekkere partij tegen Rob Boss. Boss was het seizoen zeer sterk begonnen met 4,5 uit 5 maar heeft zijn laatste vijf interne partijen verloren. Van Voorthuizen speelde aanvankelijk niet, maar heeft nu 3 uit 3. Werner Raudenbusch klopt ook weer op de deur van de toptien na zijn overwinning op Rien van Brummelen. Raudenbusch staat nu elfde.

Eindspel
Veel partijen eindigden deze ronde in een eindspel van pionnen en een enkel stuk. Zo hadden Henk Meeuwissen en Johan Vermulst ieder nog een dame. Remise leek dit keer een terechte uitslag, waar Meeuwissen een week eerder nog remise had geaccepteerd terwijl hij mat in één had kunnen geven. De gelukkig van vorige week, Erik van Lier, deed zich nu met remise wellicht te kort. In het eindspel tegen Mees Heeringa had Van Lier de beste kansen. Jos Wolterse stond geruime tijd een pion achter tegen Bert van Klingeren. Maar in het eindspel met lopers (van gelijke kleur) leidde ook dat tot een gelijkspel.

Een op het eerste gezicht gelijke materiaal verhouding kan in het eindspel ook een winnaar opleveren. Op die manier behaalde Rienk Andriessen het punt tegen Milo Kleynjan. Ger Oldekamp kwam wat pionnetjes voor tegen Ton Koekkoek en speelde dat vervolgens rustig uit. Een spectaculaire aanvalspartij tussen Geertièn de Vries en Martijn Kruiswijk eindigde in een eindspel met meer pionnen voor De Vries, die dat makkelijk won. Thijs Michels en Peter Vegter speelden een lange partij waarin tot in het eindspel veel stukken op het bord bleven. Vegter had de beste kansen, maar toonde zich zeer tevreden met het remise aanbod van Michels. Het is dan ook een prima seizoen voor Vegter die al drie overwinningen en twee remise op zijn naam heeft staan.

Uitslagen ronde 14
Losekoot – Meijer     1−0
Boss – Van Voorthuizen     0−1
Van Klingeren -Wolterse     ½−½
Van Brummelen – Raudenbusch     0−1
Meeuwissen – Vermulst     ½−½
De Vries – Kruiswijk     1−0
Van Lier – Heeringa     ½−½
Oldekamp – Koekkoek     1−0
Kleynjan – Andriessen     0−1
Michels – Vegter     ½−½

Stand aan kop
1. Krishnasing     626,0
2. Losekoot     502,0
3. Brantjes     500,0
4. Lensink     395,0
5. Overbeek     394,0
6. Spijkerman     364,0
7. Meijer     321,0
8. Van Voorthuizen     321,0
9. Wiegers     319,0
10. Duister     316,0

Vrijdag wordt vanaf 19.45 ronde 15 in de interne competitie gespeeld. Ook speelt het viertal thuis tegen Houten. De jeugd is vanaf 18.30 uur aanwezig voor de lessen en de onderlinge competitie. Plaats van handeling is De Leuning, Oranjestraat 8. Meer informatie over het schaken in Baarn is te vinden op de geheel vernieuwde website www.baarnseschaakvereniging.nl. U kunt ook contact opnemen met secretaris Ton Koekkoek, tel. 5420605, of jeugdleider Daan Lensink, tel. 5417648.

Doorschaken tot het pionneneindspel

Soms kan een schaakpartij al snel voorbij zijn. Een blunder, of een klein foutje kan beslissend zijn. Sommige spelers gaan altijd tot het uiterste door, maar velen geven op gegeven moment op, als zij het kansloze van hun missie inzien. Tijdens de veertiende ronde van de interne competitie van de Baarnse Schaakvereniging viel op dat veel partijen tot ver in het eindspel raakten. Vaak stonden er nog slechts wat pionnen en een enkel ander stuk op het bord. Wellicht tekenend voor de strijdlust van de schakers en de gelijkwaardigheid van de indeling.

Het Baarnse bekerteam speelde een wedstrijd tegen Moira Domtoren uit Utrecht. Het was de tweede ronde voor het team dat dit keer in een aangepaste opstelling aantrad. Teamleider Ashley Krishnasing had zichzelf op bord drie geposteerd, en liet het kopmanschap over aan Yme Brantjes. Ed Duister speelde op bord vier in plaats van Jan Overbeek. Daan Lensink complementeerde het team op bord twee. Het pakte goed uit. Lensink overspeelde zijn tegenstander op fraaie wijze. Krishnasing moest oppassen voor de tegenkansen van zijn tegenstander, maar toen die niet voldoende zetten had gedaan voor de tijdcontrole was alle twijfel weg. Aangezien ook Duister won, was winst in de wedstrijd zeker. Het verlies van Brantjes deed daar niets meer aan af. Baarn bekert nu in de kwartfinale tegen Barneveld of Paul Keres.

Vergeten
In de top van de ranglijst veranderde weinig. Marco Meijer probeerde een iets andere opzet van de Siciliaanse opening tegen Pascal, maar vergat a6 te spelen. Dit kostte een pion, waarna Meijer achter de feiten aanliep en Losekoot het netjes uitspeelde. Hij neemt daardoor met miniem verschil de tweede plaats over van Brantjes. Simon van Voorthuizen komt met stip de toptien binnen. Hij speelde een lekkere partij tegen Rob Boss. Boss was het seizoen zeer sterk begonnen met 4,5 uit 5 maar heeft zijn laatste vijf interne partijen verloren. Van Voorthuizen speelde aanvankelijk niet, maar heeft nu 3 uit 3. Werner Raudenbusch klopt ook weer op de deur van de toptien na zijn overwinning op Rien van Brummelen. Raudenbusch staat nu elfde.

Eindspel
Veel partijen eindigden deze ronde in een eindspel van pionnen en een enkel stuk. Zo hadden Henk Meeuwissen en Johan Vermulst ieder nog een dame. Remise leek dit keer een terechte uitslag, waar Meeuwissen een week eerder nog remise had geaccepteerd terwijl hij mat in één had kunnen geven. De gelukkig van vorige week, Erik van Lier, deed zich nu met remise wellicht te kort. In het eindspel tegen Mees Heeringa had Van Lier de beste kansen. Jos Wolterse stond geruime tijd een pion achter tegen Bert van Klingeren. Maar in het eindspel met lopers (van gelijke kleur) leidde ook dat tot een gelijkspel.

Een op het eerste gezicht gelijke materiaal verhouding kan in het eindspel ook een winnaar opleveren. Op die manier behaalde Rienk Andriessen het punt tegen Milo Kleynjan. Ger Oldekamp kwam wat pionnetjes voor tegen Ton Koekkoek en speelde dat vervolgens rustig uit. Een spectaculaire aanvalspartij tussen Geertièn de Vries en Martijn Kruiswijk eindigde in een eindspel met meer pionnen voor De Vries, die dat makkelijk won. Thijs Michels en Peter Vegter speelden een lange partij waarin tot in het eindspel veel stukken op het bord bleven. Vegter had de beste kansen, maar toonde zich zeer tevreden met het remise aanbod van Michels. Het is dan ook een prima seizoen voor Vegter die al drie overwinningen en twee remise op zijn naam heeft staan.

Uitslagen ronde 14
Losekoot – Meijer     1−0
Boss – Van Voorthuizen     0−1
Van Klingeren -Wolterse     ½−½
Van Brummelen – Raudenbusch     0−1
Meeuwissen – Vermulst     ½−½
De Vries – Kruiswijk     1−0
Van Lier – Heeringa     ½−½
Oldekamp – Koekkoek     1−0
Kleynjan – Andriessen     0−1
Michels – Vegter     ½−½

1. Krishnasing     626,0
2. Losekoot     502,0
3. Brantjes     500,0
4. Lensink     395,0
5. Overbeek     394,0
6. Spijkerman     364,0
7. Meijer     321,0
8. Van Voorthuizen     321,0
9. Wiegers     319,0
10. Duister     316,0

Vrijdag wordt vanaf 19.45 ronde 15 in de interne competitie gespeeld. Ook speelt het viertal thuis tegen Houten. De jeugd is vanaf 18.30 uur aanwezig voor de lessen en de onderlinge competitie. Plaats van handeling is De Leuning, Oranjestraat 8. Meer informatie over het schaken in Baarn is te vinden op de geheel vernieuwde website www.baarnseschaakvereniging.nl. U kunt ook contact opnemen met secretaris Ton Koekkoek, tel. 5420605, of jeugdleider Daan Lensink, tel. 5417648.