Uncategorized

Burger in spannende strijd met de Moor

Burger in spannende strijd met de Moor

Vrijdag 8 Maart heeft er een schoolschaak competitie plaatsgevonden in Baarn. De senioren speelden hun 22e ronde. Krishnasing gaat hier aan de leiding, maar de spanning voor de topplaatsen hierin begint te stijgen nu het seizoen al ruimschoots over de helft is.

Jeugd

Na een zeer leuk georganiseerd schaaktoernooi in huis en een wedstrijd van de jeugd, zat de schaakpret er weer goed in. In de Baarnse Courant is hier een artikel over geschreven door Pascal Losekoot en afgelopen week gepubliceerd. De lessen die doorgaans waren gold alleen nog voor de topjeugd. De overige jeugd was in een van de zalen competitie aan het spelen. Ook van de bovenzaal werd goed gebruik gemaakt, waar Hendrik Pothof en Rob Boss al het schaakmateriaal uitgestald hadden.

Senioren

Hij is officieel nog geen lid, maar dat hij kan schaken laat hij zeker zien! Stan Jakobs speelde zijn derde partij en mocht het met de witte stukken opnemen tegen Bert Borsen. Met snelle vaart ontwikkelde Stan en kwam met ontwikkelingsvoorsprong uit de opening. De koning van Bert was nog niet zover en kwam niet tot de ideale stand van zijn stukken. Zo kreeg Bert een paard aan de rand, terwijl Stan een mooi paard kreeg op veld d5. Met secuur spel wist Stan zijn voordeel uit te breiden tot winst. 1-0

In een onderling jeugdduel speelden Owen Hodgson en Ravi Priester tegen elkaar. Sinds nog niet zo lang is Ravi nu ook trainer voor de beginnende jeugd. Dat hij zelf steeds een beetje meer bijspijkert was te zien aan de gespeelde partij tegen Owen. Met voorsprong van veel materiaal wist hij het de koning van Owen lastig te maken. Het leek bijna te gebeuren dat Owen nog kon ontsnappen, maar zover kwam het toch niet. 0-1

Jelle Bijleveld kwam met de witte stukken niet lekker uit de verf tegen Ashley Krishnasing. In de zogenaamde Van het Kruis, een zogenaamde onbekende variant waar hij mee probeerde te verrassen, was het Krishnasing die grappig genoeg beter voorbereid was. Dit, omdat laatstgenoemde de variant in veelvoud zelf op internet toepast. Krishnasing koos voor een rustige aanpak en kreeg snel stukkenspel op de koningsvleugel. Bijleveld kon de vele dreigingen niet pareren en koos voor een versneld einde door op te geven. 0-1

In het spektakel van de avond waren het Fabio de Moor en Oscar Burger die in een onderling duel het topklassement wilden uitvechten. De Moor die de laatste weken erg goed op dreef is en versterkt spel laat zien, greep deze keer net mis. Fabio zag zich genoodzaakt een pion op te geven, maar had als compensatie wel een vrijpion en een actieve witveldige loper. Oscar liet zich het kaas niet van het brood eten en verdedigde secuur. Dit bleek voldoende voor de winst.  0-1

Vrijdag 15 Maart is er weer een gewone lesavond van de jeugd. Deze lessen zullen om 18:30 starten en om 19:00 de competitie. De senioren starten zoals gebruikelijk om 20:00 en melden op locatie aan. Bent u ook geïnteresseerd in schaken? U bent ook van harte welkom op onze locatie.