Aankondigingen, Jeugd, Toernooien, Toernooien, Uitgelicht, Volwassenen

BSV organiseert internettoernooien op clubavonden

BSV organiseert internettoernooien op clubavonden

Het coronavirus legt het hele verenigingsleven stil. Dat geldt ook voor de Baarnse Schaakvereniging. Tot zeker 10 april is er geen clubavond, reden om te kijken naar een digitaal alternatief in de vorm van een wekelijks internettoernooi, te beginnen op vrijdag 20 maart. De toernooien staan open voor leden en ex-leden van de BSV en bestaan uit een wekelijks  jeugdtoernooi van 18.45 uur tot 19.45 uur met een speeltempo van 5 minuten per persoon en een wekelijks volwassenentoernooi van 20.00 uur tot 22.30 uur met een speeltempo van 10+10, oftewel 10 minuten voor de hele partij, waarbij er elke zet een toeslag van 10 seconden bijkomt. Deelname is (uiteraard) gratis.

In de afgelopen week hebben enkele leden van de vereniging een testtoernooi gespeeld via lichess.org en de ervaringen waren zonder uitzondering positief. Lichess is een laagdrempelig digitaal schaakplatform waar makkelijk geschaakt kan worden, zowel op smartphone d.m.v. een app als op PC, tablet en/of laptop.

Hoe werkt het als ik nog niet op lichess zit?
Uiteraard moet je op lichess.org als gebruiker bekend zijn en dien je je te registreren. Log in via lichess.org. Rechtboven zie je ‘Aanmelden’ staan. Klik daarop en in het volgende inlogscherm op ‘registreren’. Nu kun je een gebruikersnaam opgeven (handle) en een wachtwoord. Ook een emailadres is gewenst. Lichess is volledig veilig en gratis, je hoeft niet bang te zijn voor vervelende mails of andere ongewenste gevolgen. Schuif de vier rode buttons naar groen en klik op ‘registreren’. Er wordt een bevestigingsmail gestuurd naar je opgegeven mailadres met daarin een link. Als je daarop klikt is je registratie voltooid en kun je gratis gebruik maken van alles wat lichess aan schakers biedt.

Hoe kan ik meedoen aan de toernooien?
De toernooien voor 20 en 27 maart zijn al aangemaakt en je kunt je nu al op de lijst van deelnemers plaatsen.

Daartoe klik je op deze links voor het jeugdtoernooi (start 18:45 uur)
20 maart (‘BSV Jeugdtoernooi):  https://lichess.org/tournament/bqdSAKvm
27 maart (‘Nei Arena’):  https://lichess.org/tournament/448NTlmK

of op deze links voor het volwassenentoernooi (start 20:00 uur)
20 maart (‘BSV Volwassenen Arena’):  https://lichess.org/tournament/Eb0A4vvX
27 maart (‘Gashimov Arena’):  https://lichess.org/tournament/h3HBO8xy

Voor het meespelen is een wachtwoord vereist. Dit wachtwoord is BSV123

Toernooiopzet jeugd:
– het toernooi duurt 60 minuten, aanvang 18.45 uur
– het speeltempo is 5 minuten per persoon
– deelname staat open voor jeugdleden van de Baarnse Schaakvereniging

Toernooiopzet volwassenen:
– het toernooi duurt 150 minuten, aanvang 20:00 uur
– het speeltempo is 10 minuten en 10 seconden per zet per persoon
– deelname staat open voor leden en ex-leden van de Baarnse Schaakvereniging

We hopen op veel deelname en genoeglijke toernooien, zonder dat je er als lid de deur voor uit moet!

 

2 comments

  1. Zie het artikel ‘BSV internettoernooien in april’!

Comments are closed.