Aankondigingen

Beste schaker van Nederland komt naar Baarn

Op donderdag 17 november a.s. organiseert Nijhof samen met de Baarnse Schaakvereniging een schaaksimultaan. In het La Place restaurant van het woonwarenhuis zal internationaal schaakgrootmeester Anish Giri op 24 borden de strijd aangaan.nummer 1 van Nederland
Nijhof draagt de schaaksport een warm hart toe. Directeur Jan Nijhof mag in zijn vrije tijd graag een partijtje spelen. Het woonwarenhuis uit Baarn is mede daardoor sponsor van de Baarnse Schaakvereniging en ondersteunde bijvoorbeeld jarenlang het Rapid Jeugd Schaaktoernooi. Ook werd een aantal jaren geleden al eens een schaaksimultaan gehouden met internationaal schaakmeester Dani├źl Stellwagen.

Nijhof is trots dat het nu gelukt is om Anish Giri, de nieuwste schaaksensatie van Nederland naar Baarn te halen. Giri, geboren in St. Petersburg op 28 juni 1994 uit een Nepalese vader en Russische moeder, is een in Nederland wonende Russische schaakgrootmeester. In Rusland werd hij o.a. al jeugdkampioen tot 12 jaar. In 2008 verhuisde hij en zijn familie naar Nederland waar hij direct het HSG Open toernooi won waarmee hij en passant zijn eerste grootmeesternorm haalde. Later dat jaar scoorde hij zijn tweede norm en in 2009 behaalde hij de grootmeestertitel tijdens het Corus-toernooi. Hij werd daarmee de jongste grootmeester van dat moment. In september 2009 werd hij de jongste Nederlands kampioen aller tijden. Anish Giri is de huidige nummer 1 van Nederland en tevens de nummer 52 van de wereld en nummer 2 van de wereld bij de junioren.

De Baarnse Schaakvereniging heeft als mede-organisator 10 plekken voor deze bijzondere simultaan. Deze plaatsen zijn op dit moment al toebedeeld.—Marco Meijer