2009

Baarns schaakviertal mist kans op toppositie

De eerste wedstrijd in 2010 is het Baarnse viertal niet zo goed bevallen. Door een nipte nederlaag is een kans op een toppositie voorlopig uitgesloten.Vrijdag speelde het viertal van de Baarnse Schaakvereniging in De Leuning tegen D.O.S.C. uit Den Dolder. Bij winst lag een positie aan de top van de 1ste klasse A van de regionale viertallencompetitie in het verschiet. Het liep echter net anders. Nadat Kasper Wiegers aan bord 2 zijn partij tegen J. Puijk binnen een kwartier razendsnel knap in winst had omgezet, zag het er goed uit. Ton Koekkoek had op bord 4 nauwelijks meer winstkansen, maar kon tegenstander G.A.M. van der Wiel wel op remise houden met eeuwig schaak. Reinier Schaap had op het derde bord een harde dobber aan J. Klören. Hij kon het net niet bolwerken en moest zijn Dolderse tegenstander het punt gunnen.
Met een gelijke tussenstand lag alle druk nu dus op de bord 1 spelers. Yme Brantjes had in D. Tromp een pittige tegenstander getroffen. De partij eindigde in een eindspel van paarden (Brantjes) tegen lopers (Tromp). Brantjes stond erg onder druk, maar een remise leek nog een haalbaar resultaat. Helaas had Brantjes al veel meer tijd verbruikt dan zijn tegenstander en speelde waarschijnlijk daardoor net niet nauwkeurig genoeg. Met nog 22 seconden op de klok moest Brantjes dan ook tegenstander Tromp – die nog 22 minuten speeltijd had – feliciteren. Helaas betekent dat voor het Baarnse viertal, na eerder een gelijkspel en een overwinning behaald te hebben, de eerste nederlaag in deze competitie en een voorlopig kleurloze positie in de middenmoot.
—Ton Koekkoek