2005

Baarn A1 goed op dreef in Den Bosch

Baarn heeft in Den Bosch één moeizame en één eenvoudige overwinning geboekt. Eerst werd Sliedrecht geklopt, vervolgens werd HMC met ruime cijfers overmeesterd. Al vroeg in de ochtend trotseerde het jeugdige viertal samen met teamleider Geert de novemberkou. Dit maal zou het er dagje Den Bosch op het programma staan. Ruim op tijd kwamen we aan. Het was nog even zoeken naar de ingang, maar die werd ook gevonden. Langzaam maar zeker kwamen de deelnemers het gebouw binnensijpelen. Om kwart over tien werd er dan eindelijk begonnen.
Ronde vier: Baarn alsnog vrij simpel naar de overwinningIn de ochtendronde werd weer eens goed duidelijk wie er goed was uitgerust en vooral wie niet. Sommigen hielden zich wakker door bakken koffie te drinken, anderen bleven achter het bord lekker doorslapen.

Tegen "Asielrecht " was het vooral zaak om niet al te veel weg te geven. Qua rating hadden we overal wel een plusje, maar dat moet dan natuurlijk wel nog worden waargemaakt. Een bescheiden overwinning lag in lijn der verwachting.
Op bord één speelde Ewoud tegen Jan Pieter Vos. De sluwe vos was veel wakkerder dan Ewoud en was er als de kippen bij om het zwakke spel af te straffen. In een vrij saaie, onschuldige stelling liet Ewoud zich grandioos wegzetten. Eerst werd de koningsstelling verzwakt, waarna Ewoud ook nog materiaal moest inleveren. Over de stand op de klok heb ik het dan niet eens. Zo was het 0-1 voor Sliedrecht, een tegenvaller.

Gelukkig brachten de lagere borden de broodnodige punten op. Arthur kwam gedurende de partij steeds beter in zijn element. De opening verliep nogal moeizaam, maar hij wist met zijn dame de stelling van zijn tegenstander binnen te dringen. Dit leverde meer op dan de kwaliteit die hij in het avontuur had gestoken.

Vincent kreeg een mooi optisch overwicht. Hoewel het nog niet zo makkelijk was, scoorde hij wel een verdiend punt, waardoor Baarn met 2-1 voorstond.
Op bord twee speelde Jesper de opening wat zwak en kreeg het even wat moeilijk. Toen zijn tegenstander het niet zo handig speelde, nam hij het initiatief over. Het leverde hem een eindspel met ongelijke lopers op, waarin wit een pluspion had. Ondanks verwoede pogingen te winnen, moest Jesper in een puntdeling berusten.

Zodoende werd er inderdaad nipt gewonnen, maar had de overwinning meer glans gekregen als Ewoud zoals altijd had gespeeld.Ronde vijf: Baarn hakt HMC in de pan

In de middagronde trad Baarn aan tegen HMC. HMC staat niet voor “Hele Matige Club”, maar voor “Hertogstad Max Euwe Combinatie”, dus eigenlijk HMEC.

Na wat geharrewar over waar de klokken moesten staan, begon de middagronde. Het was heel rustig in de zaal. Je merkt dat zo’n middagronde toch weer heel anders verloopt: Veel partijen zijn al weer afgelopen voordat ze begonnen zijn, zo lijkt het.

HMC 3 ontving ons met een verzwakt team. In de ochtend zagen we hun bord één speler Joris Broekmeulen wegfietsen. Hij moest invallen in de Meesterklasse, in Baarn dus. Daardoor moesten al hun spelers een bord “opschuiven”. Tot overmaat van de ramp kwamen ook nog eens de twee sterkste teams op bezoek. Tegen DJC waren ze met 1½-2½ nog verrassend goed weggekomen. Het was voor Baarn het ideale moment om veel bordpunten te verzamelen.

Aan het eerste bord nam Ewoud revanche voor zijn nederlaag in de eerste ronde. Tegenstander Rune Einarsen werd zonder problemen van het bord geveegd.
Vincent stond op dat moment ook heel goed. Hij was heel erg kwaad op zichzelf dat hij een kwaliteit had geofferd terwijl dat niet nodig was. Gelukkig richtte hij deze woede tegen zijn tegenstander, die hij er alsnog af zette.

Aan het tweede bord was Jesper weer eens lang bezig. Tegen de jongste Muhren ruilde hij eerst twee paarden voor twee lopers, om daarna zijn lopers weer in te leveren voor paarden. Er bleef niet erg veel over, maar uiteindelijk wist hij een plusje te creëren. Dit werd nota bene in een toreneindspel tot winst uitgespeeld.

Kort daarna won Arthur. Hij kwam voordelig uit de opening. Het leverde hem eerst een pion op en later een kwaliteit. Uiteindelijk zag zijn tegenstander ook in dat het verloren was. Hiermee staat Arthur nog steeds op 100%, wat zeer goed is.

Zodoende kwam er een verpletterende 0-4 eindstand op het scoreformulier. Jammer genoeg niet de eerste, DJC versloeg Veenendaal net iets eerder met dezelfde cijfers.

style=’border-collapse:collapse;border:none’>

‘> ‘>

1935

2½-1½ ‘>

1804

border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
background:black;’>
none;border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
‘>

2113

0-1 none;border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
‘>
Jan Pieter Vos
2022
border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
‘>
none;border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
‘>

1888

½-½ none;border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
‘>
Mark Timmermans
1851
border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
background:black;’>
none;border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
‘>

1878

1-0 none;border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
‘>
Roland van Keeken
1714
border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
‘>
none;border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
‘>

1862

1-0 none;border-bottom:solid windowtext 1.0pt;border-right:solid windowtext 1.0pt;
‘>
Robert van Rekom
1628

Uitslagen van de vijfde ronde


 style='border-collapse:collapse;border:none'>


Bord

HMC Den Bosch

1542

0-4


Baarnse S.V.

1935


1

Rune Einarsen

1666

0-1


Ewoud de Groote

2113


2

Yvette Muhren

1624

0-1


Jesper de Groote

1888


3

Thijs Jacobs

1405

0-1


Arthur Vlug

1878


4

Sebastiaan Weijer

1474

0-1


Vincent Pandelaar

1862

pl Naam
1
2
3
4
5
6
7
8
match bord
1 DJC Stein A1
x
4
10
16
2 Baarn A1
x
4
10
15
3 De Combinatie A1
½
x
6
10.5
4 Sliedrecht A1
½
x
3
3
4
9.5
5 HMC Den Bosch
0
1
x
3
4
8
6 SMB A1
x
2
3
3
9.5
7 Moira Domtoren A1
½
½
1
2
x
2
2
6
8 Veenendaalse SV
0
1
1
2
x
1
5.5

Na afloop konden we blij zijn met de vier matchpunten en de 6½ bordpunt. Helaas hadden we geen leuke actiefoto’s om het verslag mee op te vrolijken. Tja, je kunt nou eenmaal niet alles hebben.
Op 10 december gaat er in Sliedrecht beslist worden wie in Baarn gaat strijden tussen de kampioenen en wie gedwongen is nog een jaartje in de promotieklasse te blijven doorploeteren.
---Jesper de Groote