Extern, Uitgelicht, Volwassenen

Baarn-2 viertal nu 1ste in de poule!

Baarn-2 viertal nu 1ste in de poule!

Het Baarn-2 viertal presteert uitmuntend en wint de uitwedstrijd tegen Hoogland-2 met 3-1.Na 3 speelrondes staat Baarn-2 nu bovenaan. Hulde aan captain Henk Willemsen die steeds weer een winnend team bij elkaar weet te krijgen.

verslag en foto: Frits Kok
De tweede klasse viertallen bij de SGS heeft een beetje het imago van gezelligheidsschaak. Mij bleek daar als invaller op het eerste bord helemaal niets van. Ik moest buffelen voor mijn halve puntje tegen een tegenstander van bijna 1600 elo.

Ruben de Bruin – Jan Kessler (4e bord)
Aan het vierde bord was Jan Kessler al gauw klaar. Dat kwam omdat zijn tegenstander een hele simpele strategie hanteerde, namelijk: alles afruilen. Jan keek echter iets verder en zorgde er voor dat toen er alleen nog pionnen over waren zijn koning mooi centraal stond. Die heerste en zorgde voor een vrijpion: 0-1

Daan Baartmans – Henk Willemsen (2e bord)
Na een Dame-Indische opening ontspon er een tactische partij. Wit probeerde de diagonaal naar de zwarte koningsstelling via dame en loper te effectueren. Willemsen kon dat verhinderen en verkreeg zelf een open c-lijn via de verbonden dame-toren combinatie. Zwart leek toen wat betere papieren te hebben, maar wit kon dat door een juiste afruil weer in evenwicht trekken. Na 37 zetten werd daarom besloten de stand op remise te houden. 1/2 – 1/2

Christian Krijnen – Ruben de Bruin (3e bord)
Vrijwel gelijkertijd won Christian zijn partij tegen Ruben de Bruin. Hoogland had 3 jeugdleden opgesteld die ervaring konden opdoen, 2 hadden nog geen KNSB elo. Christian kwam goed uit de opening en bezette het centrum. Desondanks kreeg zwart een sterke tegenaanval. Na secuur verdedigen van Christian vlogen de stukken van het bord (in Christians voordeel). Dit ging wel ten koste van een enorme tijdnood. Toen er nog meer materieel voor zwart verloren ging gaf hij op. 1-0

Beide winnende borden

Frits Kok – Ton Schillemans (1ste bord).
Toen het tweede en het derde bord de Baarnse zege binnen hadden geloodst bood Frits remise aan in een partij die voortdurend in evenwicht had gestaan. Een Italiaanse partij werd door beide partijen zeer goed gespeeld. Beide spelers namen weinig risico en lieten de stelling gesloten. Toen ik thuisgekomen de partij invoerde op de website van Chess.com en er een analyse op losliet kreeg het spel van de computer voor beide spelers een “9”. Letterlijk: de gemiddelde afstand tot de best mogelijke zet was 0.13 voor wit en 0.15 voor zwart met meer dan 58% beste zetten van de computer. 1/2 – 1/2

Conclusie: Baarn-2 wint met 3-1. Baarn-2 staat nu bovenaan en mag stilletjes gaan denken aan een kampioenschap!

2 comments

  1. Knappe prestatie! Ssssst…het K-woord nog maar even niet gebruiken:)

Comments are closed.